1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hamza Dağ: Değişim ve dönüşümü her zaman sağlamış partiyiz
Hamza Dağ: Değişim ve dönüşümü her zaman sağlamış partiyiz

Hamza Dağ: Değişim ve dönüşümü her zaman sağlamış partiyiz

Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı özel radyo programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

İzmir Büyükşehir Belediyesinin 'hükümetin kendilerine destek vermediği' yönünde açıklamalarının olduğunu ancak bunun gerçeği yansıtmadığını ifade eden Dağ, şöyle konuştu.

"İzmir Büyükşehir Belediyesi 30 büyükşehir belediyesi içinde İller Bankasından destek alan ikinci şehirdir. Birinci Kocaeli, ikinci İzmir Büyükşehir Belediyesi yıllık bazda kişi başına 656 lira destek alır. 30 büyükşehirin ortalaması ise 465 lira. Bakın rakamlarla söylüyoruz. 656 lirayı siz İzmir'in nüfusu ile çarpın ve görün İzmir'in İller Bankasından aldığı desteği. Onun için birilerinin bahane üretmek suretiyle bu şeyleri söylemesi doğru değil. Hiçbir bahane başarının yerini tutmaz. Diğer taraftan havalimanı, konak tüneli, İzmir-İstanbul oto yolu, Çandarlı Limanı, Karşıyaka çevre yolu, İzmir-Ankara hızlı tren projesi bunlar hükümetin ayrıca hizmetleridir.” dedi.

“İnsani İlişki Kurma Durumunu Ortadan Kaldırıyor”

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Cumhurbaşkanına yönelik “Hainler Devlet Yönetemez” konuşmasına değinen Dağ Kılıçdaroğlunun bu yaklaşımını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu bu tarz söylemleri bir muhalefet aracı olarak yıllardır kullanıyor yeni değil. 2010 da Genel Başkan olduğundan buyana ne yazıkki muhalefetin seviyesini çok çok aşağılara indirmiş vaziyette. Muhalefet bir eleştiri yapılacak yer olabilir, iktidar partisi eleştirilebilir, muhalefet eleştirdiği şeylerin yanına ben iktidar olduğumda şunları yapacağım diyebilir. Ana muhalefet partisi Genel Başkanı ne yazıkki hep hakaret ederek açıkçası öyle bir hale getiriyor ki insani ilişki kurma durumunu ortadan kaldırıyor. CHP'lilerin bu konuda yürüttükleri muhalefet tarzı milletten, milletin değerlerinden kopuk olduğunu geçmişte de Meydan meydan montajlanmış şeyleri söyleyerek, yayınlayarak “hainler”,“başçalan” gibi ifadeler kullanarak muhalefet dışı söylemlerde bulundular. Dolayısıyla Cumhuriyet halk partisi genel başkanı muhalefet yapmıyor sadece hakaret ediyor, iftira atıyor. Genel başkan bunu yaptığı gibi genel başkanın çalışma arkadaşları, genel başkan yardımcıları, grup başkanvekilleri de açıkçası aynı dili kullanmaya devam ediyor.

Dağ, AK Partinin reformcu bir parti olduğuna değinerek, “Allaha şükür bugüne kadarda değişimi dönüşümü her zaman sağlamış bir partiyiz. Bugüne kadar ki milletvekillerimizde, il-ilçe teşkilatlarımızda çok ciddi değişim ve dönüşümler yaşandı. 2019 seçimlerine doğru giderken içimizde değişiklik yapmanın gerekli olduğunu kurullarımızda MYK da MKYK da bunları tartışıp istişare sürecimiz oldu, ve sonrasında da icraata geçildi.” dedi.

Dağ, Milletin değişim isteğini zamanında okuyup harekete geçen bir parti olarak bugünlere gelindiğini söyledi.

“Araştırma Geliştirme Boyutuyla Bir Karar Almamız Gerekiyor”

Bir kere hiç kimse ben dahil kendi şahsımla yani Hamza Dağ olarak seçime girmiyorum. Bir parti logosu altında seçime giriyorum, genel seçimlerde aday olanların tamamı da aynı şekilde bir parti logusu ile seçime giriyor. “Seçimle gelen seçimle gider” sözü doğru bir sözdür ama bu şunun için geçerlidir. Öyle darbelerle birtakım vesayetlerle seçimle gelmiş bir kişiyi değiştiremezsiniz demek içindir. Yoksa parti kendi içinde bir takım karar alıp o parti içindeki kararını uygulayabilir. Aday gösterdiğiniz belediye başkanıyla alakalı geçen 3 yıl süre içinde çok daha farklı performans durumu ortaya çıkabilir ülkenin genel siyasal ortamında da farklı bir durum ortaya çıkabilir. Biz bir siyasi parti olarak sonuç olarak ülkenin siyasal durumunu okuyup, inceleyip bir nevi kendi birimimiz olan araştırma geliştirme boyutuyla bir karar almamız gerekiyor. Zaten görevden alınan belediye başkanlarımızı, teşkilat mensubumuzu, milletvekilimizi çok olumsuz bir durum olmadığı sürece başka yerlerde değerlendirmiş bir siyasi partiyiz.

“Erken Seçim Gündemimizde Yok”

Kemal Kılıçdaroğlunun erken seçim iddiaları hakkında da değerlendirmede bulunan Dağ, Kemal bey kendince siyasi bir hamle yapacağını düşünüyor. Açıkçası Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi öyle bir gündemimiz yok. Ülkenin icraata ve hizmete ihtiyacı var. İstikrar, güven sayesinde büyüme sağlıyoruz. İstikrar ve güvenle yatırım yapılıyor iş adamları bu şekilde istihdam sağlıyor. Bizde bu anlamda hem yerel hem genel seçimleri süresinde ve zamanında yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu yılın ilk yarısında Türkiye'nin büyüme oranının 5,1 olduğuna işaret Eden Dağ, Türkiye iki çeyrekte % 5’in üzerinde büyüdü ve Sayın Başbakanımız bir müjde verdi “üçüncü çeyrekte iki rakamlı büyüme bekleyin” bakın bu dehşet bir şey.     G-20 içinde birinci olacağımız bir büyüme oranı artı biz ihracat olarak 156 milyarlık yıllık ihracat planı yaparken şuanda bu 158 milyar dolara revize edilmiş durumda. Yani bizim büyüme noktasında, ilerleme noktasında göstergelerin tamamı olumlu. Ayrıca % 5 üzerinde büyüye bilinir ama bunun ne kadarı hizmet sektörü ne kadarı yatırım ve ihracat ile alakalı. Bakın %5 lik büyümenin 3,9’u yatırım ve ihracat kalemi üzerinde yani ülke ciddi anlamda büyüme trendiyken bu söylenen sözlerin hiçbir karşılığı yok.

Genel Başkan Yardımcısı Dağ, Türkiye'yi Batı'dan ve tüm dünyadan uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapanların, boş yere uğraştıklarını her zaman olduğu gibi milletle yürüdüklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.